T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
TEKİRDAĞ / ÇORLU - Çorlu Anadolu İmam Hatip Lisesi

ETKİLEŞİMLİ TAHTA YÖNETİMİ VE YOKLAMA SİSTEMİ

ETKİLEŞİMLİ TAHTA YÖNETİMİ VE YOKLAMA SİSTEMİ

28-12-2018Projemize konu olan program mobil telefonlar ile işlerlik kazandığı için etkileşimli tahtanın kontrolü tamamen ders öğretmenin ve gözetimindeki öğrencilerin eline geçmektedir. Bu sayede öğretmen ve öğrenci tahtayı sorunsuz bir şekilde kullanabilmektedir. Bu durum dersin kalitesini direkt olarak artırdığı için öğrenci başarısını da dolaylı olarak artırmaktadır. Ayrıca sınıf yoklama modülü sayesinde velilerimize anlık yoklama bilgisi ulaştırılması velilerimizi memnun etmiştir. Projemizde belirlediğimiz hedefler dahilinde: 

Sınıftaki bilgisayarların ekranına bağlanarak ekran görüntüsü alabilir, ekranı yönetebilirsiniz. Merkezi (Server) bilgisayarınızdan sınıflardaki bilgisayarların açık olup olmadıklarını kontrol edebilir, sınıflardaki bilgisayarları uzaktan açabilir, uzaktan kapatabilirsiniz. 

Uygulamamız çalışma ilimizdeki tüm okullar tarafından beğeni ile karşılanmıştır. Ayrıca kendi okulumuz dışında 6 (altı) farklı okula uygulanarak model oluşturulmuştur. İl ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine açılan modülün ülkemiz genelindeki milli eğitim kurumlarına açılabilirliği ve yaygınlaştırılabilmesi sağlanmıştır. 

Programızı Kullanan Okullarımız; 

1- Çorlu Anadolu Lisesi

2- Çorlu Esentepe Mesleki Teknik Anadolu Lisesi

3- Çorlu İmam Hatip Ortaokulu

4- Çorlu Cumhuriyet Ortaokulu

5- Çorlu 75. Yıl Bedia Süleyman Serpicioğlu Ortaokulu

6- Tekirdağ/Süleymanpaşa - Bilim ve Sanat Merkezi 

 PROGRAMIMIZI KULLANMAK İSTEYEN OKULLARIN, WEB SAYFAMIZDA MENÜ ÇUBUĞUNDA BULUNAN ETKİLEŞİMLİ TAHTA YÖNETİMİ BAŞLIĞI ALTINDAKİ BAŞVURU FORMUNU DOLDURMALARI GEREKMEKTEDİR.

 ARA SERVER VE TAHTA KURULUM DOSYALARI AYNI MENÜ İÇERİSİNDE BULUNAN LİNKTEN İNDİRİLEREK YÜKLEME YAPABİLİRSİNİZ.

 KURULUM ŞİFRELERİ İÇİN OKULUMUZLA İRTİBAT KURMANIZ GEREKMEKTEDİR.

Paylaş Facebook  Paylaş twitter  Paylaş google  Paylaş linkedin
Yayın: 03.01.2019 - Güncelleme: 03.01.2019 15:34 - Görüntülenme: 1081
  Beğen | 79  kişi beğendi